Колко опасни могат да са охладителните уреди?

Влез през Facebook
Вход | Регистрация




 
Тенденции

В такива жеги единственото спасение е климатикът или вентилаторът. Но, ако питате нас, най-добре си е в планината близо до реката и под някоя дебела сянка, защото охладителните уреди могат и да навредят.

Вентилаторът помага, до известна степен, да се разхладим, но само, когато температурата е под 35 градуса. А в рекордни температури от 40 градуса, вместо да охлади, той засилва топлината.

Ефектът от климатика пък може да бъде още по-неприятен. Той създава циркулация на микроорганизми и пренася различни инфекции. Изкуственото охлаждане на въздуха често причинява хронични ринити, фарингити, възпаление на гърлото и пресипнал глас. Но това не е всичко! Въртящите се в затвореното помещение микроорганизми, могат да доведат и до развитие на конюнктивит и блефарит, особено при хората, носещи контактни лещи.

Не е изключено да се почувствате уморени, ако цял ден сте стояли под климатика в офиса. Това се дължи на факта, че уредът произвежда шум, който рефлектира върху дейността на мозъка и умората ни.


 

Коментари към "Колко опасни могат да са охладителните уреди?":
 
Copyright © 2010 BEU All rights reserved. | Colocation @ Sofia Data Center RSS BEU.bg