Какво представлява есенното безпокойство и какво го причинява. Как да се борим с него:Част 2

Влез през Facebook
Вход | Регистрация




 
Съвети

Храни на растителна основа за борба с есенната тревожност

Добре, сега знаем всичко за есенната тревожност, как изглежда, какво е усещането, опасностите и какво се случва в тялото ви.

И така, как можете я да победите ?

Въпреки че има здравословни навици, които можете да приложите, за да се борите с есенното безпокойство - увеличете физическата активност, излезте навън и се разходете на слънце (дори когато е студено!), диетата също играе решаваща роля за осигуряването на баланс на тялото ви.

Но, преди да направите каквито и да било промени в диетата си, е изключително важно да говорите лекаря си, за да определите най-добрия начин на действие и най-безопасните храни за вашите конкретни нужди.

Източници на витамин D

Растителните източници на витамин D са малко, но съществуват! Ако не можете да получите достатъчно слънце, опитайте да включите в менюто си гъби или обогатени храни.

 

Гъбите са почти единственият естествен източник на витамин D сред растенията. Тези вкусни гъби "могат да синтезират този витамин, когато са изложени на UV светлина и най-вече дивите гъби са отлични източници на витамин D2.Важно е обаче да се отбележи, че „гъбите произвеждат витамин D2, докато животните произвеждат витамин D3.“ Каква е разликата? Докато витамин D2 „помага за повишаване на нивата на витамин D в кръвта, той може да не е толкова ефективен, колкото витамин D3.“

Обогатените храниса друга възможност, ако се опитвате да избягвате хранителните добавки директно. Подходящите и за вегани храни, обогатени с витамин D, включват продукти като соево мляко или други млечни продукти на растителна основа, портокалов сок, зърнени храни и овесени ядки.

Ако наистина ви липсва витамин D, винаги можете да приемате добавки. В аптеките се предлага витамин Dна капки.

Храни, стимулиращи серотонина и намаляващи тревожността

Друго чудесно допълнение към есенното, тревожно настроение са храни, които спомагат за повишаване на серотонина и допамина - наричани също хормони на щастието. Установено е, че храните, които са богати на магнезий, омега-3 мастни киселини, цинк и пробиотици, „стимулират освобождаването на невротрансмитери като серотонин и допамин… [и са] ... сигурна и лесна първа стъпка в управлението на тревожността.“ Тези храни включват листни зеленчуци, (- спанак) и - ядки и семена.

Антиоксидантите също са здравословен компонент за всяка диета и особено за тези, които се борят с тревожност и безпокойство. В действителност е установено, че "мисли се, че тревожността е свързана с понижено общо антиоксидантно състояние." Следователно "подобряването на диетата ви с храни, богати на антиоксиданти, може да помогне за облекчаване на симптомите на тревожни разстройства", като есенната тревожност.Установено, че " тревожността е свързана с понижено общо антиоксидантно състояние."Следователно подобряването на диетата ви с храни, богати на антиоксиданти, може да помогне за облекчаване на симптомите на тревожни разстройства.

 

Храните, богати на антиоксиданти, включват повечето продукти на растителна основа, но, за да започнете, опитайте да се съсредоточите върху антиоксидантните енергийни източници като черен и бъбрековиден боб, кубински черен боб, боровинки и малини, орехи и пекани (американски орех), артишок, цвекло и кейл.


 

Коментари към "Какво представлява есенното безпокойство и какво го причинява. Как да се борим с него:Част 2":
 
Copyright © 2010 BEU All rights reserved. | Colocation @ Sofia Data Center RSS BEU.bg