Кажи ми какъв е бащата, за да ти кажа каква е дъщерята (част 2)

Влез през Facebook
Вход | Регистрация




 
Съвети

 

Ако все още не си открила своя баща сред типовете, с които те запознахме в първата част на темата, чети внимателно!

 

Таткото страничен наблюдател

Най-вероятно той е бил погълнат от работата си, често се е прибирал късно и е пътувал в командировки. Ето защо срещите ти с него са били по няколко часа в седмицата. Обикновено тези бащи се интересуват от това какво става с теб в училище, но не са наясно с приятелите и учителите ти. Може би не си получавала нужното внимание от него, защото той просто не знае как да общува с теб. Вероятно ти го е давал тогава, когато си правила нещо наистина сериозно – излизаш с неподходящо момче или пък си приета в мечтания университет.

Когато пораснеш, това може да предизвика огромно желание в теб винаги да изпъкваш пред останалите. То може да се прояви в екстравагантно облекло, извънредна работа, за да се харесаш на шефа или пък желание да флиртуваш открито с много мъже. В случая важното е да осъзнаеш, че не е нужно винаги да си изключителна, за да се харесаш на другите.

 

Татенцето приятелче

Връзката ти с него е специална – той не само се е грижил за теб като баща, но и се е отнасял с теб като с приятел. Нищо чудно да те е включвал в типично мъжки дейности като да гледате мач заедно с приятелите му или пък да му помагаш в домашните ремонти.

Това те е накарало да се чувстваш супер комфортно сред мъже. Нищо чудно и да се занимаваш с професия, която се счита за мъжка и да се разбираш много добре с шефове от силния пол.

На любовния фронт обаче това може да ти докара определени проблеми. Например, да не забелязваш, че най-добрият ти приятел е влюбен в теб или пък, че гаджето ти има нужда от повече ласки и внимание.

 

Татко беглец

Ако не познаваш баща си и никога не си го виждала, много е вероятно да си си създала определен образ за него. Според психолозите такива жени често си представят своя баща като идеалния мъж, който ги разбира напълно.

Тази илюзия може да ти помогне като дете, но когато пораснеш, ще ти изиграе лоша шега в отношенията с мъжете. Нищо чудно да си прекалено взискателна и да приемаш твърде навътре всяка грешка на гаджето си или пък да изпадаш в емоционална дупка всеки път, когато шефът ти направи забележка, свързана с работата. И всичко това, защото тези господа не се вписват в представите ти за това как би трябвало да се държат мъжете.

Има и друг риск – да се страхуваш, че рано или късно всеки мъж ще те разочарова и ще те изостави. Това ти пречи да се отдадеш изцяло на един човек, а от там може да се стигне до сериозни проблеми с изграждането на интимна връзка. 

В случая важното е да разбереш какъв всъщност е бил твоят баща. Разпитай майка си, роднините… Така по-лесно ще погледнеш на него като на отделен човек и няма да го отъждествяваш с всички останали мъже. Това е начинът да се освободиш от предубежденията, които пречат на връзките ти. 


 

Коментари към "Кажи ми какъв е бащата, за да ти кажа каква е дъщерята (част 2)":
 
Copyright © 2010 BEU All rights reserved. | Colocation @ Sofia Data Center RSS BEU.bg