Азелаиновата киселина и нейните полезни ефекти

Влез през Facebook
Вход | Регистрация




 
Тенденции

Въпреки че има популярни съставки за грижа за кожата като алфа хидрокси киселина (AHA), бета хидрокси киселина (BHA) и хиалуронова киселина, има и някои страхотни съставки, които за съжаление са под нашия радара, въпреки че са достойни за цялото ни внимание.

Един такъв еликсир за грижа за кожата, който се появи наскоро, е азелаиновата киселина.

Азелаиновата киселина е съставка за грижа за кожата, която значително намалява появата на петна, помага за избледняването на белези от акне, подобрява повърхността на кожата, изравнява тонуса й и й дава здравословен блясък. Да, знаем, че това звучи като реклама, но азелаиновата киселина наистина е толкова добра!

Какво е представлява тя?

Химически погледнато, азелаиновата киселина е дикарбоксилна киселина. Терминът може да звучи страшно, но тази киселина, за разлика от други, щади кожата. Докато азелаиновата киселина може да бъде получена от зърна като пшеница, ечемик и ръж, това е лабораторно разработената формула, която се използва в продуктите за грижа за кожата, поради нейния ефективен и стабилен характер.

Ползи

Въпреки че азелаиновата киселина се използва в по-ниски концентрации, да речем някъде между 15 и 20 процента в продуктите, тя има невероятни ползи за кожата. Тя ексфолира кожата нежно, като по този начин отпушва порите и премахва всички несъвършенства на кожата.

Как да я използвате

Тя е лесна за използване, но е най-добре е да се вземат някои предпазни мерки при използването й. Избягвайте да използвате много ексфолиращи продукти наведнъж, тъй като понякога това може да подразни кожата ви.

Независимо дали кожата ви изглежда суха и дехидратирана, показва признаци на чувствителност и преждевременно стареене или пък губи естествения си цвят, единствената съставка за грижа за кожата, към която можете да се обърнете, е азелаиновата киселина.

Въпреки това ви препоръчваме да се консултирате с вашия дерматолог как да я използвате в редовната си рутина за грижа за кожата, за да извлечете максималните ползи от нея.


 

Коментари към "Азелаиновата киселина и нейните полезни ефекти":
 
Copyright © 2010 BEU All rights reserved. | Colocation @ Sofia Data Center RSS BEU.bg