Най-честите заблуди в грижата за кожата през зимата

Влез през Facebook
Вход | Регистрация




 
Съвети

Студеното време е враг номер едно на здравата, красива кожа, и макар че лятото също си има своите изисквания в грижата за нея, зимата се оказва далеч по-коварна.


Както и да се облечем – шаловете и шапките са си сред must-have аксесоарите на всяка зима, лицето остава изложено на вредното въздействие на студа и вятъра. А затоплените ни домове и офиси обикновено са с твърде ниска влажност на въздуха, което допълнително изсушава кожата.


За съжаление обаче в грижата за кожата през зимата витаят често срещани погрешни схващания, които ви пречат да защитите красивата си кожа.


Облаците и мрачното време означава, че може да пропуснете слънцезащитата


Не. Изтъненият озонов слой води до по-силно изгарящи UVB лъчи. Слънцезащитният фактор е задължителен по всяко време. Облаците не осигуряват защита за по-вредните за кожата UVA лъчи, напротив, по-скоро играят ролята на лупа. През зимата също нанасяйте продукт със слънцезащита, поне 15 фактор, преди да излезете.


Колкото по-богат е кремът, толкова по-добре хидратира


Не. Концентрираният продукт не означава непременно оптимално овлажняване. Предозирането на липидите, например, може да заключи мъртвите клетки и да направи кожата да изглежда още по-мътна. Най-добрият избор е да нанасяте серум под нормалния си крем. Серумите са супер концентрирани, абсорбират се лесно, освен това служат като основа за крема, пренасяйки молекулите на активните му съставки в по-дълбоките слоеве на кожата.


Ексфолирането през зимата обостря сухотата


Не. Ако имате сухи петна по кожата, които се белят, ексфолирането ще помогне. Беленето на кожата е начин тялото да се отърве от мъртвите клетки. С ексфолиране ще му помогнете. А има и още две ползи – предотвратява появата на акне и изравнява тена. Нежният ексфолиант ще изчисти мръсотията от кожата преди да е проникнала и задръстила порите.


Горещите душове с много пара овлажняват кожата


Не. Казваме ли сме го и ще го кажем пак. Горещите душове са абсолютен враг на красивите кожа и коса. Горещата вода води до разширяване на кръвоносните съдове, което коства загуба на влагата от епидермиса. Въпреки че ви се иска да се стоплите след студа навън, помислете за здравето на кожата си и намалете температурата на водата. А ако можете, завършете душа със студена вода.


Отоплението е причина за сухотата на кожата през зимата


Не. Не самата топлина в стаята, колкото липсата на влага във въздуха. Студеният въздух има по-ниска влажност, но когато загрявате стаята, влажността не се увеличава. Дори влажността на въздуха да е еднаква навън и вътре, защото топлият въздух задържа влагата. Може да решите този пробем като инвестирате в овлажнител за въздух. Макар и не напълно достатъчно, в известна степен и арома лампите играят същата роля.


Свежият въздух придава на кожата здравословна сияйност


Не. Този приятен за окото блясък всъщност се дължи на спукани капиляри по бузите, което се дължи на излагането на ветрове. Може да доведе и до перманентно зачервяване – розацея. Решението е да нанесете подходящ продукт, който създава защитна бариера, но да се покриете и с шал, когато е ветровито.


Мазната кожа не се нуждае от овлажняване


Не. Студеното време влияе на всеки тип кожа. Без допълнителна защита, естествената бариера на кожата, която предпазва от замърсяване и увреждане, може да бъде пропукана. Колкото по-малко я хидратирате, толкова повече естествени масла ще произвежда кожата, което може да доведе до увреждане.
 


 

Коментари към "Най-честите заблуди в грижата за кожата през зимата":
 
Copyright © 2010 BEU All rights reserved. | Colocation @ Sofia Data Center RSS BEU.bg