Уроците, които научих от провалените връзки

Влез през Facebook
Вход | Регистрация




 
Ти и той

Сещате ли се как, когато се обърнем назад, някак си мислим единствено за негативните моменти от провалените ни връзки?


Постоянно си припомняме грешките, които сме допуснали и обмисляме как "ако бях направил това, ако бях казал онова".


Несполучливите връзки, приключили без време, си остават багаж, който носим с нас. Но като за всяка сфера от живота ни, не е ли по-добре да погледнем на нещата от обратната страна? Защо да се фокусираме върху негативното, вместо да си спомним хубавите моменти и, още по-добре, уроците, на които ни научиха провалилите се връзки!


Трябва да запазиш собствената си идентичност. Прегърни индивидуалността си и преследвай собствените си интереси, някои от които ще споделяте като двойка.


Не е толкова важно да имате еднакви интереси, колкото е важно да имате еднакви ценности. Когато започваш връзка, трябва да си наясно какво е важно за теб, какво намираш за правилно и какво за грешно. И намери някой, който мисли по същия начин. Общите интереси ще дойдат сами.

Ако искаш да бъдеш чут, трябва да говориш. Ако искаш нещо да се промени, трябва да се научиш да слушаш.


Само твоята любов, грижа и готовност на компромиси, за да сте щастливи като двойка, не са достатъчни. За това са нужни двама.


Не живей във връзката със страх от неясно бъдеще и самота. Раздялата може само да те направи по-силна, а ако с този не е писано – бъди уверена, че след него идва друг.


Ако искаш да си истински в една връзка, трябва да си готова да се хвърлиш в огъня, само за да стоплиш половинката си.


Не се впускай в компромисна връзка, водена от страха, че в противен случай ще останеш сама. Губиш себе си и потъпкваш желанията на сърцето си.


Бъди благодарна за любовта, с която те дарява партньора ти. Всеки ден. И той има нужда да го усеща, вижда и чува.


Запитай се дали би излизала със себе си, ако беше от противоположния пол. Това помага да видиш собствените си качества и недостатъци по-обективно и в друга светлина. Но бъди откровена пред себе си.


С времето осъзнаваш, че общите ценности, интелектът и чувството за хумор са по-дълготрайни то външния вид.


Всъщност да си придирчив в избора си не е лошо. Има неща, които са търпими и такива, които не са. Въпросът е къде е линията между тях.


Щастието е нещо, което създаваш, а не намираш навън. За да си щастлива във връзката си, трябва да си щастлива със себе си.


Не пренебрегвай червените светлинки. Може и да си мислиш, че го съдиш прекалено строго, а накрая да се окаже, че просто той не става.


Струва си единствено да бъдеш с някого, който също иска безрезервно да бъде точно с теб. Другото е договорка, която няма да завърши добре.


Да молиш за внимание не е оферта. Ти си специална и ако твоят човек не го осъзнава и е прекалено ангажиран, значи просто не е твоят човек.


Комуникацията при спор не е, за да убедиш партньора си, че си права. Тя е, за да се разберете.


Ако той пести комплиментите си и жестовете, показващи любовта му, дали наистина те обича. Трябва да гледаш и делата, освен думите.


Ако му е лесно да затръшне вратата, вместо да намери решение в трудната ситуация, може би е добре да се замислиш дали е достатъчно силен, за да бъде истински с теб в тази връзка.


 

Коментари към "Уроците, които научих от провалените връзки":
 
Copyright © 2010 BEU All rights reserved. | Colocation @ Sofia Data Center RSS BEU.bg